Online School uCoz

Категории раздела

Pierwsze kroki [11]
Pierwsze kroki
Jak stworzyć stronę internetową? [0]
Jak stworzyć stronę internetową?
Usługi i płatności [0]
Usługi i płatności
Domena internetowa i poczta [0]
Domena internetowa i poczta
Bezpieczeństwo [0]
Bezpieczeństwo
Lista członków [0]
Lista członków
Narzędzia [0]
Narzędzia
Projekt [0]
Projekt
Strony [0]
Strony
Wiadomości [0]
Wiadomości
Blog [0]
Blog
Katalog artykułów [0]
Katalog artykułów
Katalog witryny [0]
Katalog witryny
Katalog plików [0]
Katalog plików
Albumy fotograficzne [0]
Albumy fotograficzne
FAQ [0]
FAQ
Testy [0]
Testy
Wideo [0]
Wideo
Ogłoszenia niejawne [0]
Ogłoszenia niejawne
Forum [0]
Forum
Księga gości [0]
Księga gości
Gry online [0]
Gry online
Rozszerzenia [0]
Rozszerzenia
Moduł SEO [0]
Moduł SEO
Sklep internetowy [0]
Sklep internetowy

Мини-чат

500

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 1

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Блог

Главная » 2018 » Январь » 23 » Ogólne ustawienia witryny
18:41

Ogólne ustawienia witryny

Nazwa witryny to tekst, który będzie wyświetlany w $ SITE_NAME $. Ten tekst jest wyświetlany na kartach przeglądarki, w nagłówku lub na dole strony.

Adres URL Twojej strony - link do strony głównej witryny. Używane dla $ HOME_PAGE_LINK $. Jako główną stronę możesz podać "/" - wtedy link zadziała nawet po zmianie nazwy domeny poprzez dołączenie własnej domeny drugiego poziomu (site.ru, site.com itp.).

Język witryny umożliwia zmianę tekstów systemowych na stronie. Ważne jest, aby zrozumieć, że nazwy i teksty materiałów, kategorii, menu nie zostaną zmienione. Po zmianie języka strony musisz sprawdzić strony witryny i ustalić, czy potrzebuje ręcznego tłumaczenia. Warto również zauważyć, że ustawienia językowe witryny nie zmieniają języka centrali, ponieważ dostępna jest osobna opcja "Język panelu sterowania".

Język panelu sterowania - ta opcja umożliwia wybór języka panelu sterowania witryny. Ponownie opcje "Język Panelu sterowania" i "Język witryny" działają niezależnie od siebie. Na przykład witryna może mieć panel sterowania w języku angielskim, a język witryny jest rosyjski. I odwrotnie.

Ocena to możliwość dodania strony do katalogu top.ucoz.ru. Wskaż temat swojej witryny i dodaj opis. Po zapisaniu ustawień witryna zostanie automatycznie dodana do oceny. I dostajesz pierwszy zewnętrzny link do twojej strony.

Przyciski do edycji materiałów

Ustawienia pozwalają wybrać wygląd przycisków do edycji materiałów na stronie. Te przyciski są widoczne dla każdego, kto ma prawo do dodawania i edytowania materiałów na stronie.

Wersja panelu sterowania

Wybierz wersję panelu sterowania, która będzie wyświetlana po zalogowaniu. Zalecaną opcją jest "Nowa".

Wersja strony dla osób niedowidzących

Włączenie tej opcji pozwala odwiedzającym dostosować rozmiar tekstu podczas przeglądania stron Twojej witryny. Możesz także zmienić następujące ustawienia:

Przymocuj panel u góry.
Uwzględnij podczas pobierania. Wersja dla osób niedowidzących zostanie automatycznie włączona po załadowaniu strony.
Zarządzaj obrazami. Ustawienie umożliwia użytkownikom wyłączanie obrazów.
Zarządzaj tłem witryny. Użytkownicy będą mogli ustawić kolor tła witryny.
Rozmiar czcionki. Ta opcja pozwala określić, jaki rozmiar czcionki będzie dostępny dla użytkowników do wyboru.

Położenie i kolor przycisku.
Panel sterowania dla wersji witryny dla osób niedowidzących jest następujący:

Wersja PRO dla osób niedowidzących ma następujące zalety: głosowanie tekstowe, zmiana odstępu między symbolami, zestawy palet kolorów miękkich i wiele innych funkcji. Przejdź do wersji PRO.

Wyszukaj

Dostosuj wygląd wyników wyszukiwania w swojej witrynie:

Materiały na stronie - liczba materiałów na jednej stronie (możesz przejść do innych materiałów za pomocą przełącznika strony).
Maksymalna liczba wyników wyszukiwania.
Maksymalna liczba znaków w opisie to ograniczenie rozmiaru tekstu w wynikach wyszukiwania; pozwoli to na bardziej kompaktowe przedstawienie znalezionych materiałów.
Uzupełnienie wyników wyszukiwania o tagi wynikami wyszukiwania na stronie - zawiera w wynikach zarówno zbieżności w tytule i tekście materiału, jak i w polu "Tagi materiałowe". Pozwoli to uzyskać jeszcze więcej znalezionych materiałów dla każdego zapytania wyszukiwania.
Moduły do ​​wyszukiwania - ogranicza wyniki wyszukiwania do materiałów z określonych modułów.
Wyświetl w menu filtra - pozwala użytkownikowi wybrać, które moduły będą wyszukiwane.
Adresy plików map witryn - linki do automatycznie generowanych map witryn w formacie XML. Użyj tych linków w usługach takich jak Google Webmaster Tools, Yandex.Webmaster.

Data i czas

Ta sekcja zawiera ustawienia czasu, które będą wyświetlane w Twojej witrynie. Tym razem zostanie wykorzystany do ustalenia daty dodania lub edycji materiałów.

System
Strona główna
Ustawienie pozwala określić, która strona główna tego modułu zostanie otwarta po przejściu na stronę główną serwisu. Taka strona może być stroną główną każdego podłączonego modułu lub specjalnie utworzoną "Stroną główną".


Funkcje

CNC (zrozumiały dla człowieka URL lub HGU). Jeśli ta opcja jest włączona, transliterowana nazwa zostanie dodana do adresu materiału lub kategorii. Pozwoli to odgadnąć zawartość strony bez przechodzenia do niej. Dodatkowo będzie to miało pozytywny wpływ na indeksowanie przez wyszukiwarki.

Przykład:

Bez CNC: http://testsite.com/blog/1

CNC: http://testsite.com/blog/zametki/1

Licznik użytkowników online pozwala używać zmiennych $ ONLINE_COUNTER $ i $ ONLINE_USERS_LIST $ w dowolnym miejscu na stronie, aby wyświetlać informacje o użytkownikach obecnych na stronie. Aby urządzenie było kompaktowe, możliwe jest ograniczenie liczby wyświetlanych użytkowników online.

Zredukuj linki zewnętrzne za pomocą usługi u.to. Krótkie linki są tradycyjnie lepiej postrzegane przez użytkowników.

Przykład:

Przed skrótem: http://manual-main.ucoz.com/blog/?page1

Po redukcji: http://u.to/D89GDg

Jeśli wyłączysz skracanie łączy, pojawi się opcja Proxy - wszystkie linki zewnętrzne w dodanych materiałach. Wszystkie linki zewnętrzne będą wyglądały jak http://example.com/go?http://www.anysite.com/. Wpłynie to korzystnie na optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Statystyki przejścia nie są zachowywane.

Kod zabezpieczający (captcha)

Kod zabezpieczający (captcha) służy jako ochrona przed spamem. Wybierz typ kodu zabezpieczającego, który będzie wyświetlany użytkownikom witryny. W sekcji Użytkownicy znajdziesz instrukcje pokazywania / ukrywania kodu bezpieczeństwa dla różnych grup użytkowników.

jQuery

Biblioteka jQuery jest automatycznie połączona ze wszystkimi witrynami uCoz. To ustawienie pozwala zmienić wersję biblioteki wtyczki.

Pamiętaj, że skrypty opracowane za pomocą jQuery nie zawsze mogą zagwarantować poprawne działanie w różnych wersjach biblioteki. Dlatego po zmianie wersji upewnij się, że połączone skrypty działają.

Zaawansowane

Wyłącz Ajax dla przełączników strony. Jeśli Ajax jest włączony, to podczas przełączania stron zostanie zaktualizowany tylko obszar z listą materiałów, a nie cała strona.

Witryna jest tymczasowo wyłączona. Gdy ta opcja jest włączona, witryna zostaje całkowicie zamknięta i tylko użytkownicy z grupy "Administratorzy" mogą ją wprowadzić. Po ustawieniu tej opcji pojawi się pole wskazujące przyczynę zamknięcia witryny. Wprowadzony powód zostanie wyświetlony na stronie głównej wraz z formularzem logowania dla administratorów.

Reklama i prawa autorskie

Ta sekcja pozwala dostosować rodzaj reklamy wyświetlanej na stronach bez połączonych pakietów płatnych usług.

API
Możliwość korzystania z systemu API uCoz, który pozwala wdrożyć prawie każdy pomysł.

Komentarze
Podstawowy

Komentarze społecznościowe pozwolą odwiedzającym na pozostawienie komentarzy po autoryzacji w jednej z sieci społecznościowych. W tym samym czasie obok komentarza zobaczysz awatar i link do profilu w sieci społecznościowej.


Zapobiegaj anonimowym komentarzom. Domyślnie każdy użytkownik może zostawić komentarz, pozostając nieznanym. Jednak za pomocą tej opcji można uniemożliwić użytkownikom pisanie anonimowych komentarzy.

Tryb widoku drzewa umożliwia dystrybucję wszystkich komentarzy do oddziałów, w zależności od tego, jak użytkownicy klikają przycisk "Odpowiedz" pod swoimi komentarzami.

Moduły, w których dostępne są komentarze. Umożliwia wyłączenie możliwości komentowania w niektórych modułach.

Wygląd

Liczba komentarzy na stronie ogranicza liczbę jednocześnie wyświetlanych komentarzy z materiału. Przejdź do innych komentarzy za pomocą przełącznika strony, który jest wyświetlany obok pierwszego i ostatniego komentarza.

Wydaj nowe. Pozwala wybrać kolejność wyświetlania komentarzy: od pierwszego do ostatniego i na odwrót.

Dostępne są dwa komentarze do projektu: jasny i ciemny.

Subskrypcja

Włączenie subskrypcji komentarzy pozwala otrzymywać powiadomienia pocztą e-mail podczas dodawania nowych komentarzy lub odpowiedzi do Twojego komentarza.

Informacje kontaktowe

Ta sekcja umożliwia skonfigurowanie informacji kontaktowych, które mogą być używane podczas wysyłania powiadomień, dodawania komentarzy itp.

Podane dane będą wyświetlane w prawej górnej części panelu sterowania witryny. Rozważ to, jeśli ktoś inny niż ty ma dostęp do panelu sterowania witryny.

Domeny

Ta sekcja obejmuje:

zakup domeny;
załącznik domeny;
zarządzanie domeną.
Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak pracować z domenami, odwiedź specjalną sekcję z instrukcjami.

Edytor formularzy

Ta sekcja zawiera ustawienia dodawania komentarzy i materiałów.

Komentarze
Przeciągając przyciski z panelu "Aktywny" do "Dostępne" iz powrotem, możesz uzyskać pożądany wygląd formularza do dodawania komentarzy.

Możesz wybrać odpowiedni schemat kolorów spośród dostępnych. Jeśli żadna z prezentowanych opcji nie jest dla Ciebie odpowiednia, a masz wystarczającą znajomość CSS, możesz napisać swoje style CSS i podać link do pliku z nimi:.

Materiały

Wybierz formularz do dodawania i edycji materiałów:

Wizualny edytor HTML
BB-kody + HTML
Czysty HTML


źródło: https://www.ucoz.ru/help/start/obshhie-nastrojki-sajta
Категория: Pierwsze kroki | Просмотров: 29 | Добавил: Sub_Admin | Теги: Ogólne ustawienia witryny | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar

Вход на сайт

Поиск

Календарь

«  Январь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Архив записей